Коротко про ігри: коханець, боєць, Scott Pilgrim vs. The World

Гра про Скотта Пілігрима стала жертвою цифрової ери: у 2010 році компанія Ubisoft випустила її лише в онлайн-крамницях, не друкуючи фізичні копії, а вже за чотири роки прибрала з продажу через проблеми з ліцензією. Так тривалий час Scott Pilgrim vs. The World: The Game вважалася втраченою. Фанати довго благали повернути її в продаж, і ось, на десяту річницю виходу однойменного фільму, Ubisoft все ж потішила нас новиною про перевидання вже легендарної гри.

Відразу зауважу, що «Скотта» часів версії для PS3 я не застав, а тому дивився на нове перевидання, гадки не маючи, якою гра була раніше. Чи то через стильний піксель-арт, який ні краплі не постарів, чи то через бідність жанру біт-ем-ап в сучасній індустрії, однак ця гра виглядає так, неначе вона вийшла вперше саме сьогодні, а не десять років тому. Абсолютно нічого в ній не видає віку, і це притім, що розробники взагалі ніяк її не «омолоджували», а просто портували стару версію на нові платформи.

Всесвіт Скотта Пілігрима чудово вписується в межі жанру біт-ем-ап: власне, у коміксах головний герой наче й сам живе в такій відеогрі, б’ється з колишніми своєї дівчини, збираючи з них монетки й трофеї після перемоги. Гра йде ще далі й змушує Скотта воювати буквально з усім світом (її назва на це дещо натякає), а тому чекайте на локаціях натовпи з різноманітних ворогів, до яких доведеться добирати особливий стиль бою. Проходячи рівні, ваш персонаж збирає очки досвіду й тим самим відкриває доступ до нових прийомів. Вони не лише вносять розмаїття в ігровий процес, а й допомагають швидше й ефективніше розбивати ворогів і босів, витрачаючи менше здоров’я. Бо ж якщо втратите всі «сердечка», перш ніж подолаєте боса, рівень доведеться почати заново.

Зовсім необов’язково грати лише за Скотта: обрати собі можна з-поміж кількох персонажів оригінального коміксу. Тут вам і Рамона, і Найвз, і навіть Воллес. Щоправда, граючи в сюжетну кампанію наодинці, вам не вдасться міняти героїв коли завгодно. Вони не прокачуються паралельно, а тому за кожного доведеться проходити гру із самого початку. Однак через те, що кожен персонаж володіє унікальним набором прийомів, а сама гра досить коротка, пройти її кілька разів за різних героїв буде лише на радість. А ще краще кличте друзів і залітайте в мережевий режим до чотирьох гравців — у компанії пригоди Скотта стануть іще веселішими.

Якщо раптом ви гадки не маєте, хто такий Скотт Пілігрим і чому він б’ється з якимись модниками, то гра аж ніяк не допоможе в цьому розібратися. Вона прозоро натякає: спершу прочитайте комікс або хоча б гляньте фільм. Сказати, що тут взагалі є сюжет, дуже важко. Між рівнями вас хіба що зустріне замальовка, на якій Рамона винагороджує Скотта поцілунком за те, що той переміг її чергового колишнього.

А от для фанатів коміксу вона стане просто таки бездонною скарбницею з купою покликань на оригінал. Скажімо, придбати покращення в крамниці з відеокасетами ви не зможете, доки не сплатите заборгованість у 504 долари, а забрати скейтборд Лукаса Лі (чи Люка Вілсона?) не вийде, бо ще в школі Скотт вирішив не качати навички скейтбордингу. Гра хоч і не оповідає історію в подробицях, проте містить таку саму величезну кількість деталей і дає змогу по-новому пережити події коміксу.

Рік тільки-но почався, і до великих релізів ще доведеться почекати. А поки чекаєте, пригоди Скотта Пілігрима та його друзів можуть неабияк вас розважити. Ця, на перший погляд, невеличка скромна гра може стати неабиякою знахідкою для фанатів франшизи, і ви навіть не помітите, що вийшла вона декаду тому. Щоправда, для тих, хто не знайомий із чудовим маленьким життям Скотта, гра може виявитися занадто незрозумілим локальним жартом — тож без прочитаної серії від Браяна Лі О’Меллі сюди краще не сунутися.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: