Все, що потрібно знати перед переглядом фільму «Месники: Завершення»

11 років, 22 фільми і великий розділ Marvel Cinematic Universe добігає кінця. Віддані фанати напевно вже переглянули всі попередні картини заново. Адже дійсно, немає способу кращого попрощатися з улюбленою командою супергероїв, аніж влаштувати марафон усіх фільмів Marvel. Втім, для тих, хто не готовий присвятити стільки годин Месникам, ми, за підтримки Coca-Cola Zero приготували цей матеріал, який нагадає все необхідне для належного розуміння грандіозного фіналу — «Месники: Завершення».

Розкол Месників і винищення

Могутні супергерої, що охороняють нашу Землю, не настільки могутні в перших сценах «Завершення», судячи з опису. Персонажі подолали багато труднощів і втратили своїх соратників, рівно як і вся планета, яка залишилась без половини населення.

Технічно Месники припинили діяти як одна команда і розпалися після подій «Громадянської війна», коли кілька героїв боролися з законодавством, покликаним реєструвати супергероїв. Потім, в «Війні нескінченності» персонажі намагалися відкласти в бік свої розбіжності перед лицем загрози космічного масштабу на ім’я Танос. Титан полював за шістьма каменями нескінченності (ключовий макгафін всесвіту Marvel, який нарешті прийшов у дію). Древній космічний артефакт дає його власнику безмежну силу, варто зібрати всі камені воєдино.

Незважаючи на всі зусилля, Месники зазнали поразки. Танос отримав ті самі камені — космічний (синій), камінь сили (фіолетовий), камінь реальності (червоний), камінь душі (помаранчевий), камінь розуму (жовтий) і камінь часу (зелений). Зібравши всі камені на рукавиці, за допомогою одного клацання пальцями, тиран почав перекроювати всесвіт за власним баченням, влаштувавши масовий геноцид. Судячи з коротких промо «Завершення», Танос використає рукавицю ще, як мінімум, один раз, коли покине Землю. За такими спалахами дії каменів Месники спробують його відстежити.

Нагадаємо, хто був стертий в пил або ж загинув у спробі захистити камені: Чорна пантера (Т’Чалла), Зимовий Солдат (Бакі Барнс), Сокіл (Сем Вілсон), Доктор Стрендж (Стівен Стрендж), Грут, Гамора, Дракс, Богомол, Зоряний Лорд (Пітер Куілл), Нік Ф’юрі, Марія Хілл, Локі, Багряна відьма (Ванда Максімофф), Віжн, Шурі, Оса (Хоуп ван Дайн), оригінальна Людина-мураха (Хенк Пім), оригінальна Оса (Джанет ван Дайн) і Людина-павук (Пітер Паркер).

Ті, хто
готові мстити

«Месники: Завершення» представить нам героїв, що вижили на Землі: Капітан Америка (Стів Роджерс), Тор, Чорна вдова (Наташа Романова), Воїн (Джеймс Родс), Халк (Халк), Ракета і Окоє.

Тим часом ще два персонажі залишилися далеко в космосі: Залізна Людина (Тоні Старк) і Небула. Вони – єдині з Месників і Вартових Галактики, які вижили після битви з Таносом на руїнах його рідної планети Титан. Оскільки їхні кораблі були знищені, у них, ймовірно, немає можливості повернутися додому і немає надії на порятунок. Втім, кожен новий трейлер «Завершення» лише підтверджував, що персонажі все ж потраплять на Землю.

До слова, «Завершення» покаже довгоочікуване возз’єднання Залізної людини і Капітана Америки. Супергерої не з’являлися в одному кадрі вже близько трьох років. Їх остання зустріч була менш ніж приємною ще в «Громадянській війні», коли правда про вбивство батьків Старка стала останньою краплею в конфлікті Тоні і Стіва. У героїв було різне бачення щодо підпорядкування Месників владі. Але в бій вони вступили коли Старк дізнався про те, що Роджерс приховував від нього справжнього вбивцю його батьків — Зимового Солдата (друга Стіва, Бакі Барнса, якому Гідра дуже вдало промила мізки).

Новоприбулі

На щастя, у команди буде поповнення. До Месників приєднаються Соколине Око і Людина-мураха, яких у «Війні нескінченності» не було зовсім. Клінт, як відомо, переховувався від уряду щоб захистити сім’ю, а Людина-мураха був зайнятий своїми справами, оскільки події «Людини-мурахи і Оси» розвивалися одночасно з подіями «Війни нескінченності».

Тепер Соколине Око змінив амплуа на Ронін. Причину нам ще належить дізнатися, але є підозра, що його сім’я теж була стерта в пил. А ось Людини-мураха може зіграти вирішальну роль в «Завершенні». Останній раз ми бачили Скотта Ленга в фіналі «Людини-мурахи і Оси», коли той опинився в пастці всередині квантового виміру, доступного тільки тим, хто може зменшитися до субатомного розміру. Зокрема, Людина-мураха вирушив в експедицію щоб зібрати «квантові цілющі частки». Їх точна природа не зовсім ясна, проте магічні відновлюючі частки можуть бути корисні Месникам. До того ж сам квантовий вимір можна використовувати для подорожей у часі. Детальніше про це ми розповіли в нашому матеріалі про фанатські теорії «Месників: Завершення».

Месники також отримають допомогу від Капітана Марвела (Керол Денверс), яка вирушила захищати інші галактики після подій її сольного фільму (там дія розвивалася в середині 1990-х). В кінці «Війни нескінченності» Нік Ф’юрі відправив сигнал лиха і викликав Керол назад на Землю. Нагадаємо, що Капітан Марвел отримала свої сили від вибуху, який також зачепив Тессеракт, тобто космічний камінь. А значить, вона має зв’язок з каменями нескінченності і може використовувати їх щоб зруйнувати силу Таноса.

Нарешті, ще один герой Marvel, який пропав без вісті, обов’язково з’явиться в «Завершенні» — Валькірія — войовниця Асгарда, яку вперше ми побачили в «Торі: Рагнароці». Додатково є інформація, що екранний час буде у Вонга — хранителя Землі і соратника Доктора Стренджа, а також, можливо, у Стародавньої — духовного наставника Стренджа у виконанні Тільди Свінтон.

Доля Таноса

Танос був негласним антагоністом Месників з часів їх першого фільму, що вийшов в 2012 році. Сцена після титрів в перших «Месниках» показала, що інопланетне вторгнення в Нью-Йорк було організоване Таносом. Лиходій неодноразово з’являвся протягом ранніх років кінематографічного всесвіту Marvel під час полювання за каменями нескінченності. З невідомої причини він завжди посилав підлеглих і завжди зазнавав невдачі. Нарешті, в «Війні нескінченності» титан взяв справу в свої руки.

Танос вважає, що всесвіт знаходиться «поза балансом». На своїй власній планеті Титан він запропонував позбутися половини населення, але героя затаврували як божевільного. В кінцевому підсумку Титан занепав в результаті перенаселення і брак ресурсів. Після цього тиран почав подорожувати по галактиці, вбиваючи половину жителів кожної планети, яку він відвідав (так він знайшов і удочерив маленьку Гамору).

Зрештою, Танос дізнався про камені нескінченності, з якими втілити його план було значно легше. У «Війні нескінченності» завойовника запитали, що він буде робити зі своїм життям, якщо дійсно досягне успіху в такому шаленому плані. Танос заявив, що піде у відставку і буде мирно спостерігати схід сонця. В останніх кадрах попереднього фільму саме це він і зробив.

Так що ж задумав Танос в «Месниках: Завершенні»? Ніхто не знає. Принаймні, на початку стрічки у Таноса немає мети, до якої він прагне. Він досяг саме того, що мав намір зробити. Одне ясно точно — до нового бою з супергероями лиходій готовий. Яким буде цей бій, дізнаємося з 25 квітня.

Тому хапай Coca-Cola Zero та вирушай на прем’єру «Месників»!

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: