Бет-соски та криві вуха: згадуємо усі кінообрази Бетмена

Оскільки нам вже показали частину костюму нового Бетмена у виконанні Роберта Паттінсона, ми не втрималися і вирішили згадати увесь гардероб Темного лицаря. Тим більше, що у ньому ховаються доволі сумнівні дизайнерські рішення. До коміксного божевілля з його райдужними костюмами не дійшло, але й без того є резон згадати усі відтінки сірого.

Ми не будемо обирати найкращий образ, очевидно що це *вставте власний варіант*. Давайте краще просто розважимося прогулянкою по бет-гардеробу.

«Бетмен» (1943)

Формально це серіал, але оскільки його показували у кінотеатрах, то ми не можемо проігнорувати перший канонічний образ Бетмена. Окей, тканинна маска дещо псує загальне враження, висока талія теж не додає стилю, колготи і короткий плащ нагадують про не найкращі дизайнерські рішення, а рукавиці… Окей, давайте погодимося, що на 1940 рік це ще хороша спроба!

Дизайнери, звичайно ж, орієнтувалися на оригінальний комікс (перша поява Бетмена сталася у 1939 році), але як виявилося, на живій людині подібний образ сидить погано, а вуха, навіть при всьому бажанні, стирчать криво.

«Бетмен» (1966)

За 26 рокі костюм нарешті став кольоровим, а найбільших змін зазнала маска. Вуха вкоротили аби так смішно не стирчали, а для загрозливості (?) намалювали білі брови і квадратний ніс. Висока талія залишилася на місці, але давайте на чистоту: по-перше, головною задачею цього костюму був комфорт під час танців, по-друге, це все одно краще ніж голі ноги Робіна!

Окремо варто згадати про символ на грудях — «Бетмен» Адама Веста став першим серед кінообразів з жовтим овалом, у який вписувався кажан. З’явився такий дизайн задля того, щоб можна було відрізнити Бетмена Срібного віку коміксів від попереднього. З того часу жовто-чорне лого стало впізнаваною рисою героя і зникло лише у Нолана.

«Бетмен» (1989)

Нарешті, Майклу Кітону видали вже більш загрозливий чорний костюм. Звичайну тканину замінили рельєфною резиною, плащ подовжили і вручили Брюсу Вейну чорний олівець, щоб замальовувати очі. За словами Кітона, в костюмі була страшенно спекотно, а в масці взагалі не поверталася голова. Не дивно, вона ж приварена до торсу! Крім того, пояс з’їхав ближче до стегон, а труси для боротьби навіки пішли в історію.

Анатомічні деталі на костюмі з’явилася не просто так. Справа у тому, що на початку 1970-х DC comics вирішили позбутися кітчевого шлейфу імені Адама Веста, довіривши редизайн образу художнику Нілу Адамсу. Той дуже полюбляв детально промальовувати деталі обладунків, у результаті чого Бетс отримав дуже облягаючий костюм, який залишився з ним дотепер (і заодно змінив дизайн гардеробу усіх знайомих персонажів).

«Бетмен повертається» (1992)

Зміни костюму були мінімальними — його підігнали ближче до тіла, перемалювали рельєф і змінили кріплення плаща до плечей. Але моя улюблена деталь гардеробу, яка з’являється лише тут — це чорний олівець, який автоматично змивається, щоб Брюс не виглядав як панда без маски. При чому при перегляді це важко помітити, якщо не концентруватися.

«Бетмен назавжди» (1995)

Перша поява бет-сосків! Не знаю хто вирішив, що промальовувати анатомічні деталі потрібно аж настільки детально, але може художники-постановники вирішили хоч якось відволікти глядачів від надто видатних губ Вела Кілмера. Ще одна важлива частина цього костюму — процес спорядження. Історії невідомо, чому раптом глядачам потрібно демонструвати сідниці Бетмена у тугому костюмі, але факт залишається фактом.

Що цікаво, оскільки керівництво «ворнерів» втратило голову через величезні продажі супутніх товарів (читайте іграшок), то вирішило зробити для фільму два костюми. Альтернативний, сонарний, вбрання зробили сіро-синім і без сосків. Щоправда надмірна анатомічність все ж збереглась, а наявність у стрічці Робіна дала можливість Шумахеру ще довше знімати сідниці і пах бет-сімейства. І у 1995 це вважалось нормою?

«Бетмен і Робін» (1997)

Тріумф грошей над здоровим глуздом зіпсував не лише драматичну сюжетну лінію містера Фріза, але й Клуні у ролі Бетмена. Не знаю чому, але на Джорджа в костюмі Темного лицаря я дивитися без сміху не можу. Хоча з нього вийшов прекрасний Брюс Вейн. Зайва деталізація образу залишилась, як і фінт з двома комплектами. Як і у випадку з «Бетменом назавжди», в альтернативи, цього разу арктичної, не було сосків і виконали її у синьо-білих кольорах — кітчево, але непогано. Ну окей, героїв вдягнули у білі «стрінги», Бетмену додали жабра на вухах, а у Робіна навіть соски залишилися… окей, окей, я погарячкував, нічого хорошо у костюмі немає.

Ще один очевидний мінус фільму — до компанії приєдналася Бетгьорл, а за камерою був усе той же Шумахер. Результат вийшов очевидний — саме в 1997 році кількість затягнутих у латекс задів, показаних крупним планом, дісталася свого піку.

«Бетмен: Початок» (2006)

Крістофер Нолан, який я щасливий тебе бачити! Реалістичний підхід режисера нарешті позбавив дизайнерів необхідності наряжати Бетмена у тугий спандекс з місцем для сосків. Тактичний костюм нового Темного лицаря був бронею (хоч і не позбавленою певних візуальних анатомічних проявів) і виявився останнім у списку комплектів із заблокованою головою. Плюс, Бетс нарешті отримав функціональний і стильний плащ, що не скажеш про попередні ганчірки за спиною.

Особливістю «Початку» є те, що нам показують еволюцію костюму героя — у сцені з лейтенантом Гордоном Брюс проникає в поліцейський відділок у лижній масці і без плаща. Цікавий твіст на образі.

«Темний лицар» (2009) і «Темний лицар повертається» (2012)

Окей, якщо все ж вибирати найкращий кінокостюм Бетмена, то мій голос буде за версію з «Темного лицаря». Він менш масивний ніж попередник, але у той же час виглядає як броня, а не як костюм стриптизера з Ашану, пофарбований у чорне. Крім того, від’єднана від плечей маска (її редизайн пролобіював Крістіан Бейл) виглядає дуже круто — все ж Бетмен повинен мати можливість крутити головою!

Єдиний мінус цього костюму добре відомий, так як Бейл про нього говорить ледь не у кожному інтерв’ю — у ньому складно ходити в туалет.

«Бетмен проти Супермена» (2016) і «Ліга справедливості» (2017)

У часи Бетфлека дизайнери повернулися до «коміксного» варіанту обладунку — замість реалістичної броні героя одягнули у суцільний костюм, прибравши зайві деталі, як то соски чи відретушований прес. Вийшло круто в першу чергу завдяки Аффлеку (як не дивно). Бен суттєво додав у м’язах, що вкупі з високим ростом актора створило потужний образ Бетмена — щоправда резинова маска і широка шия у парі з короткими вухами виглядали дещо комічно.

Ще два костюми, які нам показали за дилогію, не надто відрізнялися від першого — у своєму ж сні Брюс Вейн носив той самий обладунок, але з тренчем замість плаща (непогано), а тактична версія Бетса у «Лізі справедливості» скоріше нагадувала Нічну сову з «Вартових».

Не можемо не згадати окремо про анти-суперменський костюм, який був узятий з коміксу «Повернення Темного лицаря» Френка Міллера (оригінальний Бетфлеківський костюм теж взятий з цього самого джерела). Кіноаналог вийшов масивним, потужним і загрозливим — хто ж знав, що його головною вразливістю стане власник, який впадає в шал від імені Марта.

«Бетмен» (2021)

Поки складно щось говорити про костюм Паттінсона, але схоже, що дизайнери надихалися грою «Лицар Аркгему», де у Бетмена була високотехнологічна броня з численними рухомими деталями. Крім того, фанати вже висувають гіпотези, з чого ж зроблений дивний новий символ героя. Поки найпопулярнішою є версія, що це пістолет, з якого вбито батьків Брюса. Якщо це так, то є серйозні сумніви щодо психологічного стану цієї версії Бетмена.

Щодо маски, то поки її повну версію ми так і не побачили, але випуклим лобом вона дещо нагадує Шибайголову Чарлі Кокса. Тому чекаємо можливість поглянути на весь комплект.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: