Дракони, війни, Таргарієни: усе, що потрібно знати про приквел «Гри престолів»

З «Грою престолів» відбуваються дивні речі — серіал задав новий стандарт сучасного телебачення, суттєво додав бюджету новим проєктам, вчергове зробив фентезі трендом, а потім розбив нам серденько слабким фіналом.

Але погане забувається швидко, тому ми знову з цікавістю читаємо коментарі Джорджа Р.Р. Мартіна про те, що в «Грі престолів» буде одразу п’ять спін-оффів. Зараз канал HBO працює як мінімум над трьома потенційними проєктами, але офіційно оголошено лише про один. При цьому канал на днях встиг відмінити створення одного з серіалів, пілот якого вже був готовий, замість цього анонсувавши більш амбіційний проєкт.

За підтримки компанії Johnnie Walker, яка випустила тематичний сет напоїв по серіалу (і його вже можна купити в Україні), розповідаємо про все, що відомо стосовно приквелу «Гри престолів».

Про що розповідатиме приквел?

Події розгортатимуться десь за триста років до «Гри престолів», коли Еєгон І завоював Вестерос. Але на одному лише захопленні материка серіал не зупиниться, адже базуватиметься на книзі «Полум’я та кров» Джорджа Мартіна. Вона, у свою чергу, розповідає історію усього роду Таргарієнів — від нападу на вестероські королівства до кривавої громадянської війни під назвою «Танець драконів» та загибелі самих драконів за королівства Еєгона ІІІ.

Офіційного синопсису HBO ще не випустили, але схоже нас чекає доволі тривала мандрівка у часи, коли предки Деєнеріс ділили між собою Вестерос. Враховуючи об’єми книги (два томи), ймовірно, що буде більше, ніж один сезон.

Чого чекати у першому сезоні?

«Полум’я та кров» охоплює дуже тривалий період часу, а беручи до уваги Джорджа Мартіна у кріслі шоураннера, то схоже, що серіал розкаже про Таргарієнів значно детальніше.

Скоріше за все, перший сезон сконцентрується на завоюванні Вестеросу Таргарієнами. Це дозволить не лише розповісти історію драконів, а й не забути про решту королівств, адже на момент нападу на континенті існувало сім великих родів. Що цікаво, грандіозної битви між льодом та полум’ям ми не побачимо — Старки були єдиним родом, що дав клятву васала без бою. А от найдовше з окупантами воював Дорн. Вибачте за спойлери.

У подальшому серіал може розповісти про повстання Святого Воїнства, яке закріпило у Вестеросі віру в Сімох і призвело до сходження на трон Джейгеріса І — найуспішнішого короля в історії Вестеросу. Цікаво, чи побачимо ми хоч кілька серій затишшя у шоу.

Чи будуть там знайомі персонажі?

Враховуючи хронологію — ні. Але без знайомих прізвищ ми не залишимося, адже активну роль у серіалі відіграватимуть більшість великих родів. Про Старків та Мартеллів ми вже згадували, але не обійдеться і без Ланністерів та Арренів.

Що цікаво, глядачам, напевно, покажуть нові сім’ї, яких раніше не було — мова про дім Гоарів, що правили Річними й Королівськими Землями, а ще Залізними островами. Також дім Дюррандів (Штормові Землі) та Гарденерів (керували Простором). При цьому у серіалі можуть показати зародження одразу кількох відомих нам родів, що з’явилися якраз під час завоювання Таргарієнами Вестеросу. Мова про Баратеонів, Таллі, Тіреллів та Грейджоїв, які зійшли на трон якраз завдяки Ейгону I Завойовнику.

Тож схоже нас чекає справжній перерозподіл Вестеросу на відомий глядачам «Гри престолів» лад.

got-ad-13

Як називатиметься серіал?

Судячи з офіційного анонсу від HBO, шоу отримає назву «Дім Дракона» (House of the Dragon), але це може бути лише чорновим варіантом, адже надто звужує тему серіалу. Цілком можливо, що ближче до прем’єри його назву змінять.

Наприклад, назва книги, по якій зніматиметься шоу, «Полум’я та кров», цілком може «переїхати» на заставку серіалу. Тим більше, що Джордж Мартін дуже любить використовувати уже створені літературні назви.

Його не відмінять, як попередній проєкт?

Дійсно, HBO анонсували шоу про Перших людей ще на початку 2019 року і встигли відзняти пілот, у якому одну з головних ролей зіграла Наомі Воттс. Над проєктом працювала сценаристка Джейн Голдман, яку особисто нахвалював сам Мартін, що значився виконавчим продюсером. Канал навіть випустив офіційний синопсис, який натякав на розкриття таємниці Білих ходоків та дітей лісу, але при цьому не оголошував про розробку повноцінного сезону.

У кінці жовтня 2019 року ЗМІ стало відомо, що серіал так і не запустили. Сам канал досі не уточнив власну позицію, але натомість оголосив про створення «Дому Дракона», при чому анонсувавши одразу зйомки першого сезону. Тож історію драконів ми точно побачимо, а от перші Старки поки перебувають у невідомому.

Хто працює над шоу?

Шоураннерами «Дому Дракона» стануть одразу двоє: сам Джордж Мартін та сценарист Раян Кондал, який відповідатиме за скрипт до серіалу.

Режисером шоу виступить Мігель Сапочнік і це, напевно, найкраща новина для фанатів «Гри престолів». Річ у тім, що він відповідальний за батальні серії оригінального серіалу, серед яких «Битва бастардів» та «Довга ніч». Єдине, що означає участь Сапочніка в проєкті — нас чекає величезна кількість екшну та боїв!

Щодо Раяна Кондала, то на його рахунку фільми «Геркулес» та «Ремпейдж» з Двейном Джонсоном, а також робота над серіалом «Колонія». Він також значиться сценаристом перезапуску франшизи «Горець», але цілком можливо, що після підписання контракту на роботу з приквелом «Гри престолів» Раян зосередиться виключно на ньому.

Чи будуть працювати над шоу творці оригінального серіалу, Девід Беніофф да Д.Б. Вайсс, поки невідомо.

got-ad-12

Коли прем'єра?

HBO не уточнювали дату, що не дивно. Але оскільки шоу буде зніматися одразу сезоном, то очікувати його варто десь на початку 2021 року, якщо робота на майданчику почнеться найближчим часом. Таке довге очікування зумовлено роботою на пост-продакшені — враховуючи значну присутність драконів та велику кількість епічних сцен, спецефектів у «Домі Дракона» буде чимало.

А як щодо решти приквелів?

Одразу уточнимо, що жоден із запланованих спін-оффів не буде відбуватися після подій «Гри престолів», тому Мартін просить називати їх виключно приквелами. Раніше повідомлялося про роботу над трьома проєктами, серед яких був вже згаданий нами серіал про Перших Людей та шоу, що стало «Домом Дракона».

Також є інформація про ще один можливий приквел, події якого відбуватимуться за століття до «Гри престолів». У Мартіна якраз є серія розповідей про той період — «Повість про Дункана та Еггу». Головними героями тут виступають лицар Дункан Високий та його зброєносець, принц Еєгон Таргарієн. Поки що вийшло лише три оповідання, хоча письменник обіцяє продовження. Але жодне джерело поки не підтверджує інформацію про екранізацію «Повісті про Дункана та Еггу».

Інформації ще по двох проєктах поки немає, але схоже, що HBO вирішили підходити до спін-оффів «Гри престолів» значно обережніше і як мінімум дочекаються перших відгуків на «Дім Дракона».

Матеріал створено за підтримки:

Тематичні пляшки по «Грі Престолів» від Johnnie Walker можна купити у магазинах METRO та на сайті Rozetka.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: