Тричі в одну річку не ввійдеш

Наскільки смішно втретє слухати один і той самий анекдот? Імовірно, це залежить від того, наскільки він вам сподобався з першого разу. Якщо ви не могли стримати реготу, коли вперше його почули, то і втретє він, певно, викличе у вас усмішку. Якщо ж вам і вперше було не дуже смішно, то втретє виникає непереборне бажання обірвати оповідача й самим розказати панчлайн, тільки б це якнайшвидше скінчилося. Точно те саме можна сказати і про «Скажене весілля 3». От тільки можливості перервати анекдот тут уже немає — доводиться чекати, поки оповідач сам, затинаючись і відволікаючись на непотрібні деталі, доведе історію до очікуваного й заяложеного фіналу.

Події третьої частини популярної української франшизи відбуваються через декілька років після подій другої. Третій син Василя Середюка, Захар, уже виріс і поїхав навчатися в Київ, де й зустрів свою кохану. Її звуть Рада, і вона ромка, яка мріє стати співачкою. Щоб не зраджувати сімейні традиції, Захар вирішує привезти наречену в рідну Яблунівку й відгуляти весілля там. Зрештою, що може піти не так?

Якщо ви дивилися перші дві частини, то можете уявити приблизно 70% того, що відбуватиметься на екрані. Третя частина не намагається зробити абсолютно нічого, щоб відрізнити себе від попередніх фільмів. Події так само починаються з фіналу, ми бачимо таку саму розв’язку під таку саму музику. Знову Середюк, знову Попадюк, знову силова операція, знову титр «за тиждень до того». Список цих «знову» можна продовжувати майже до нескінченності.

Оригінальна назва
Скажене весілля 3
Тривалість
98 хв
Прем’єра
25 Лютого 2021
Жанр
Комедія
Режисер
Любомир Левицький

Cтрічка уже навіть не претендує на бодай якусь реалістичність — це чиста буфонада. Звісно, мотивація решти персонажів настільки ж поверхнева й неправдоподібна, як і у головних героїв.

Повертається і продакт-плейсмент, але цього разу ще огидніший і відвертіший, ніж у попередніх частинах. Тепер одним зі спонсорів став лікувальний засіб, тому персонажі почали затято ковтати пігулки. Деякі репліки навіть прямо перетворилися на слогани — аж відчувалося, як їх візувала рада директорів компанії-замовника. Настільки явна реклама була за крок до того, щоб сама перетворитися на жарт, подібно до сцени у Wayne’s World. Достатньо було лише невеличкого загравання на камеру — показати глядачам, що знімальна група розуміє, наскільки це все абсурдно та безглуздо. Але на цей крок так ніхто й не наважився. Актори взаємодіють зі спонсорським реквізитом максимально серйозно, і від цього бажання піти заварити собі чаю під час рекламної паузи тільки зростає.

Проте ледачість сценарію не обмежується самим тільки недоладним продакт-плейсментом. Майже всі дії персонажів абсурдні й непослідовні, покликані просто підвести фільм до наступного жарту. Наприклад, Василь Середюк цього разу хоче зірвати весілля не тому, що йому не подобається новий член родини, а тому, що хоче кинути свою Галю й піти до молодої невістки. При цьому Галя допомагає йому розірвати заручини, але в неї інша мета — не допустити, щоб її Захарчик одружився з дівчиною, яка не вміє і не хоче куховарити. Іншими словами, стрічка уже навіть не претендує на бодай якусь реалістичність — це чиста буфонада. Звісно, мотивація решти персонажів настільки ж поверхнева й неправдоподібна, як і у головних героїв.

Ледачість сценарію видно в усьому. Наприклад, Захар у Києві став стендапером. І замість того, щоб бодай спробувати написати йому щось схоже на стендап, творці фільму показують нам тільки початок і кінець виступу. Причому і те, і інше підказує, що стендап вони, мабуть, ніколи не бачили. Бо він починається словами «Про що можу розповісти вам я, звичайний 18-літній хлопець? Про весілля». Адже молоді 18-літні українці тільки про весілля й думають. Особливо ті, які навчаються в київських вишах. Зробили крок назад і вже фірмові для серії уявні вставки. Передусім тому, що цього разу вони вже не прив’язані до якогось одного персонажа, а розповідають нам про хворобливі фантазії одразу трьох дійових осіб.

Під кінець стрічки сценарій втомлюється навіть від таких неважких дій, і завершує події максимально банально — бійкою їжею. Так, найголовніша комедійна франшиза незалежного українського кіно закінчується так само, як якась пересічна американська комедія кінця минулого століття, припускаючись тієї самої помилки — не завжди все те, що весело знімати, так само весело дивитися на екрані.

І якщо ви думаєте, що недоліки «Скаженого весілля 3» обмежуються тільки сюжетною стороною, то ви помиляєтесь. Так, під час однієї зі сцен на початку картини я почув, як у когось на задніх рядах задзвенів телефон. Тривало це достатньо довго, і я почав озиратися, шукаючи, хто це не може вимкнути звук під час сеансу. Те саме почали робити й деякі інші глядачі. Як виявилося, це був не рингтон, а саундтрек до сцени, який чомусь був накладений настільки криво, що здалося, ніби він узагалі не належить цьому фільму. Не виключаю, що в інших, сучасніших кінотеатрах цей звуковий ефект не буде настільки різати вухо, але скажу чесно: не маю жодного бажання передивлятися цей фільм в іншому кінотеатрі.

Усе це не означає, що усі персонажі фільму — огидні й несимпатичні істоти. Наприклад, роми зображені дуже позитивно. Майже в кожній своїй сцені саме вони — найраціональніші, найдоросліші та найприємніші персонажі на екрані. Влучають у ціль і декілька жартів, але якщо заради них треба дивитися півтори години заплутаного й заяложеного сюжету, який періодично переривається на рекламу, то чи варте воно того?

Плюси
Мінуси

- повторений уже тричі до найдрібніших подробиць сюжет
- ледачий сценарій
- відвертий продакт-плейсмент
- нелогічні дії персонажів
- дивний звуковий дизайн

Оцінка

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: