Їжак Соу-соунік

Часто чули визначення «сімейне кіно»? Напевно що часто. Зазвичай його використовують заради виправдання, у фразах на зразок «що ви хотіли, це ж сімейне кіно». Часом ви могли побачити його у соцмережах, як узагальнення кілометрового відгуку в інстаграмі: «хороше сімейне кіно, нам сподобалося, обов’язково сходіть». Іноді воно проскакує і в рецензіях кінокритиків, де використовується як опис фільму, що не претендує на жодні лаври, окрім трохи (або багато) заробити в прокаті на знайомих глядачу образах чи акторах.

Адже чим по суті є «сімейне кіно»? Це безликий набір інструментів, які мають на меті задовольнити базові потреби глядача: посміятися, розчулитися, поставити дитині у приклад вчинок героя. Щоб зробити хороше «сімейне кіно», потрібно суттєво попрацювати хоча б над однією зі складових фільму. Наприклад, витиснути максимум з комедії, зацікавити оригінальним сценарієм чи взагалі деконструювати жанр, здивувавши глядача нетривіальним підходом до історії. Щоправда в такому випадку фільми швидко виїжджають з гуртожитку «сімейного кіно» в більш престижні райони комедій, підліткових (або не підліткових) драм чи взагалі тримають напрямок в елітну забудову «класики».

Але не переймайтеся, це не про «Соніка». Якщо це кіно будуть згадувати, то хіба через фейл з візуальним образом головного героя або як фільм, у якому Джим Керрі повернувся до комедії і краще б цього не робив. Картина по франшизі SEGA — ледь не ідеальний приклад супербезпечного «сімейного кіно», яке настільки боїться експериментувати, що навіть не ризикнуло відстояти першочерговий образ їжака.

Оригінальна назва
Sonic the hedgehog
Тривалість
99 хв
Прем’єра
13 Лютого 2020
Жанр
Комедія
Режисер
Джефф Фаулер
Актори
Джим Керрі, Джеймс Марсден, Бен Шварцман


Сюжет та діалоги виглядають так, ніби їх створював штучний інтелект, якому видалили оригінальність та ще й запустили у режимі «safe mode».

Історія стрічки непретензійна — їжак Сонік ховається на Землі від загадкових переслідувачів і випадково видає свою присутність потужним ЕМІ-вибухом. Уряду США лінь досліджувати потенційну загрозу найвищого рівня, тому вони віддають справу в руки Доктору Роботніку (Джим Керрі). Той починає вистежувати Соніка, тож їжак вирішує скористатися допомогою полісмена Тома (Джеймс Марсден), який без питань приєднується до пригод іншопланетянина.

Ще з першого анонсу було зрозуміло на що фільм буде робити ставку: на знайому мільйонам франшизу і на повернення Джима Керрі до комедії після п’ятирічної спроби вчергове підкорити драматичну вершину. Щоправда з фанатами одразу не склалося — Сонік їм не сподобався, тож довелося швидко перероблювати образ на миліший. З одного боку так фільм отримав плюс у вигляді потенційних мільйонів від мерча. З іншого, їжак-страшко суттєво додав би стрічці харизми, якої їй неймовірно бракує. Здавалося б, але є ж Джим Керрі!

А ви пам’ятаєте, коли востаннє Керрі створював героя, який би залишався у пам’яті на довше, ніж хронометраж титрів? Як на мене, останній успішний досвід Джима у комедії — це «Лемоні Снікет» та його зловісний граф Олаф. Після цього усі спроби актора знайти щось нове перетворювалися на самопародію — за 90-ті він створив стільки образів, що складно вигадати щось нове. От і Доктор Роботнік вийшов скоріше збірним образом «Керрі кривляється», прикрашений ексцентричними вусиками та стильними плащами. Джиме, ласкаво просимо у 2020-ті. Тут трохи інші вимоги до комедії, а ти більше потрібен у серіалі «Жартую», ніж у другорядних блокбастерах.

Решта елементів «Соніка» аж ніяк не тягнуть на те, щоб присвячувати їм час. Спецефекти страшенно вторинні і часом відверто копіюють інші фільми — авторам не вистачило фантазії, щоб придумати щось цікавіше за нудний ремейк сцени зі Ртуттю в «Люди Ікс: Перший клас». Сюжет та діалоги виглядають так, ніби їх створював штучний інтелект, якому видалили оригінальність та ще й запустили у режимі «safe mode». Я розумію, що діти можуть пережити будь-який сюжет з натяком на «святий зв’язок дружби», але щось мені підказує, що навіть для молодшого віку «Сонік» виглядатиме надто банальним.

Залишається сподіватися на те, що анонсований у сцені після титрів сиквел отримає ін’єкцію креативу. Інакше другу частину не захочуть дивитися навіть найбільші фанати франшизи.

Плюси

— милий Сонік

Мінуси

— ліниві спецефекти
— нудний образ Джима Керрі
— банальний сюжет 

Оцінка

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: