Кіно для нікого

Якщо за минулий карантинний 2020 рік ви скучили за великим студійним кіно, то достатньо прийти на «Тома і Джеррі», перший великий реліз Warner Bros. у 2021 році, щоб подумати: «А знаєте, може, і без нього було нормально». Бо великі кіностудії це не лише величезні бюджети, але й відчайдушні спроби по n-ному колу продати глядачам знайому інтелектуальну власність, навіть якщо немає жодної ідеї, як саме зробити з нею щось цікаве. Іноді студіям щастить, і люди, яким вони доручають цю власність, мають якісь оригінальні думки.

Один раз «Ворнерам» уже так пощастило, коли Лорд і Міллер сенсаційно перетворили «LEGO Фільм» на блокбастер. Студія тоді навіть подумала, що отримала нову франшизу, але провал усіх наступних фільмів засвідчив, що річ була все-таки в режисерах, а не у лялькових персонажах. Тепер настала черга іншої інтелектуальної власності, яку знайшли в засіках компанії: Тома і Джеррі. Відповідальними за нову франшизу призначили сценариста інді-стрічки «Ведмідь Бріґсбі» Кевіна Костелло та режисера чотирьох фільмів із Кевіном Гартом Тіма Сторі. У результаті вийшло кіно, яке вивітриться з вашої голови, щойно ви вийдете з кінотеатру.

За сюжетом стрічки Том і Джеррі (з незрозумілої причини) прибувають у Нью-Йорк, де намагаються втілити свої мрії. Кіт Том хоче стати піаністом, а миша Джеррі —знайти класну хату. Проте жоден з них не є головним героєм фільму. Насправді головна роль належить Хлої Ґрейс Морец. Вона грає Кайлу — дівчину, яка намагається знайти своє місце в суворому світі Великого Яблука. Під час чергового візиту в розкішний готель, де вона безкоштовно снідає, дівчина обманом отримує посаду адміністратора. У цьому ж готелі опиняються і Том з Джеррі. Миша там нарешті насолоджується шикарним життям, а кіт заздрісно дивиться на це знадвору. Шляхи трьох героїв перетинаються, коли Кайла отримує завдання спіймати мишу, яка погрожує зірвати масштабне весілля, що відбуватиметься в готелі. Для цього вона бере в помічники кота. Зрештою, хто краще зможе впоратися з хатнім шкідником?

Оригінальна назва
Tom & Jerry
Тривалість
101 хв
Прем’єра
26 Лютого 2021
Жанр
Комедія
Режисер
Тім Сторі
Актори
Хлоя Грейс Морец, Майкл Пенья, Колін Джост

«Том і Джеррі» — це бездушний фільм, створений не для глядачів, а для галочки. Галочки, котру якийсь топ-менеджер Warner Bros. поставить біля рядка «зробити фільм про Тома і Джеррі» і випише собі за це велетенську премію.

Однією з особливостей класичного мультсеріалу була майже повна відсутність людських персонажів. Навіть хазяйку будинку, де відбувалися події, ми бачили тільки по коліно. У фільмі ж усе навпаки: тут і Кайла, і її начальник, і її суперник, і залицяльник, і подружня пара, що збирається святкувати весілля, і кухар, який мріє створити новий кулінарний шедевр, і дивна коридорна, і швейцар. Але наявність такого натовпу можна зрозуміти. Формат «Том і Джеррі» просто не створений для повного метру. Неможливо півтори години дивитися на те, як кіт ганяється за мишею, якими б вигадливими не були їхні перегони. Саме тому фільм розтягує час як тільки може, нашаровуючи сюжетні лінії одна на одну.

Власне, у цьому і полягає головний недолік стрічки — вона просто тягне час до свого кінця. Під час її перегляду не виникає бажання дізнатися, що ж станеться далі — сюжет їй потрібен просто для того, щоб дотягнути хронометраж до солідних 100 хвилин. І я закладаюся, що цей сюжет ви вже бачили десятки разів, переважно у тих фільмах, які робляться одразу для телебачення, якомусь «Бетховен 4» або «Скубі-Ду 3». Єдина відмінність — у головних ролях тут впізнавані актори, а не копійчані. Так само й моралі «Тома і Джеррі» видаються дешевими та штучними, якраз до пари своїм DVD-побратимам з нудкими та солодощавими фіналами. У якийсь момент фільм ніби усвідомлює, що все це ми бачили вже тисячі разів і в цьому немає нічого нового. Але єдине, що виходить з цього усвідомлення — це фраза героїні Морец, яка це констатує.

Комбінація ігрового кіно та мультиплікаційних персонажів теж відверто не вражає. Якщо «Хто підставив кролика Роджера» свого часу намагався показати глядачам, на що здатна анімація, пограти небаченими до того м’язами, то «Том і Джеррі» всіляко цього соромиться. У фільмі Земекіса Боб Госкінс цілувався з кроликом, їхав у намальованій машині та обіймав неіснуючу жінку. Той фільм навіть породив ідіому «bumping the lamp», якою в індустрії позначають кропітку та ретельну працю, яку мало хто помітить, але яка потрібна для того, щоб результат був ідеальним.

В одній зі сцен «Хто підставив кролика Роджера» персонаж Боба Госкінса чіпляє головою лампу (єдине джерело світла в сцені), і та починає розхитуватися. Тому тіні на намальованому кролику міняються разом із хитанням лампи. На те, щоб досягти цього ефекту, аніматорам знадобилися сотні годин, хоча можна було просто не чіпати лампу. Так от, «Том і Джеррі» робить усе, щоб, боронь боже, не зачепити ніяку лампу: усі сцени яскраво підсвічені, щоб уникнути нерівномірного падіння світла, а актори майже не взаємодіють із мультперсонажами, переважно просто дивлячись на них чи показуючи пальцями.

«Том і Джеррі» — це бездушний фільм, створений не для глядачів, а для галочки. Галочки, котру якийсь топ-менеджер Warner Bros. поставить біля рядка «зробити фільм про Тома і Джеррі» і випише собі за це велетенську премію. Не пропадати ж такій відомій інтелектуальній власності.

Плюси
Мінуси

— примітивний сюжет
— повторювані жарти
— невиразна анімація

Оцінка

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: