спецпроєкт

Музика і стиль: 6 героїв, які навчили нас любити вініл

Хочете додати у стрічку трохи ностальгії та мрійливої романтики? Показати, що ваш протагоніст – людина з ідеальним смаком та трохи гіпстерськими інтересами? Є швидке рішення – вам просто треба додати у кадр декілька платівок, вініловий програвач, або ще краще – трохи тісний і дуже затишний аудіофільський магазин. Ну добре, все не так просто – якщо ви вже взялися показувати, що ваш головний герой – справжній поціновувач музики, то доведеться добряче попрацювати над саундтреком.

Але погодьтесь – якщо в дитинстві вінілові платівки найчастіше асоціювалися із запиленою батьківською колекцією аудіоп’єс та записів класичних концертів, то сьогодні вони стали безумовним маркером крутості. Не в останню чергу це сталося завдяки кіно та серіалам – завдяки таким культовим персонажам, як Ґреґорі Хаус чи Генк Муді, вініл став частиною нової культури, зайнявши вагому нішу в сучасному світі музики.

Разом з корнером Vinyla розповідаємо про кіноперсонажів, які безпосередньо вплинули на те, щоб ми сьогодні не лише передплачували стрімінги, а й проводили години у музичних магазинах та прискіпливо обирали ідеальні програвачі вінілу та акустичну систему.

Доктор Ґреґорі Хаус

«Доктор Хаус»

Ну добре, зараз ми вже розуміємо, що геніальний, але надмірно песимістичний хірург у виконанні Г’ю Лорі – можливо і не найкраща рольова модель. Але хоча ми і переросли любов до мізантропічних жартів та цинізму, то все одно поважаємо Ґреґорі Хауса за його розум, талант та любов до музики. Хаус грає на гітарі та фортепіано, чудово знається на історії класичного року та колекціонує вініл.

Наприклад, у нього в кабінеті стоїть дуже солідний аудіопрогравач SOTA COMET SERIES II. Це і не дивно, адже сам Г’ю Лорі – не лише актор та письменник, але й успішний музикант, а обидва його альбоми (Let Them Talk та Didn’t It Rain) виходили на вінілі.

На домашню аудіосистему Хаус теж не пошкодував грошей. У квартирі на Бейкер-стріт можна помітити хай-енд акустичну систему Bella Luna Diamante, яка навряд чи обійшлась мізантропу дешевше десятка тисяч доларів.

Коментар засновника Vinyla Юрія Каленюка

Одразу видно, що Г’ю Лорі не просто актор з головною роллю в серіалі. Спочатку я зареспектував йому за акторський вклад, а потім як музиканту-мультиінструменталісту. Якщо коротко, на другій пісні свого виступу в Києві він підняв весь Палац Україна і вже ніхто не сідав.

Тепер до сетапу: це найкрутіший комплект серед усіх, які ми оглянемо в цій підбірці. Коли тобі дають безлімітний бюджет на обладнання для кабінету і домівки, то не кожен зможе його так тонко і раціонально використати. А про домашню  акустику Хауса кажуть: «Це дикий хай-енд». 

Ще пару слів про саундтреки: якби хтось з видавців зміг домовитися про права на пісні для випуску вінілу — це були б бестселлери.

Тоні Старк

«Залізна людина»

Ми самі трохи здивовані, що головний інноватор кіновсесвіту Marvel Cinematic Universe виявився любителем олдскульних програвачів – на перший погляд здавалося б, що Старк має слухати музику на сучасних носіях. Але у третій «Залізній людині» ми бачимо, що в майстерні Тоні стоїть два вінілових програвача, один з яких – модель Stanton STR8.150.

Цікаво, що під час роботи над костюмом в одній зі сцен фільму герой слухає не чергову пісню AC/DC, а саундтрек до класичного різдвяного фільму A Very Charlie Brown Christmas.

Коментар засновника Vinyla Юрія Каленюка

Ну це провал! Гірше могло бути лише з програвачами Crosley. Не знаю як в кадрі опинився діджейський Stanton, хоча дехто розгледів Technics. Декоратори провалили свою роботу. 

Не повинен у героя-мільярдера та найкращого винахідника на планеті стояти такий апарат. Це той випадок, коли що на складі знайшли — те й поставили, мовляв ніхто не зверне увагу…. А ми звернули! Отже, варіант на 10-15 тис грн. ніяк не підходить для справжнього поціновувача музики з бюджетами Старка.

Лара Крофт

«Лара Крофт: Розкрадачка гробниць»

Було б дивно очікувати, що у будинку аристократки Лари Крофт буде стояти дешевий вініловий програвач. Але художник-постановник фільму зміг потішити навіть найвибагливіших поціновувачів аудіотехніки.

В одній зі сцен «Лари Крофт: Розкрадачки гробниць» можна побачити футуристичний Clearaudio Master Reference Turntable, а на профільних форумах стверджують, що для прослуховування Баха пані Крофт обрала кастомізовану модель. Якщо хтось захоче скористатися досвідом Лари і замовити собі схожу модель, то доведеться не лише викласти за неї близько 27 тисяч доларів, а й знайти місце для 50 кілограмового програвача.

Коментар засновника Vinyla Юрія Каленюка

Якщо правильно пам’ятаю, програвач Ларі Крофт залишився від батька. Питань до вибору жодних. Це справжній німецький Хай-Енд з Тангенціальним тонармом… Щоправда такі механізми потребують постійної уваги, профілактики та не люблять пилу, якого вистачає, враховуючи хобі Лари. Сподіваємося, її дворецький гарно робить свою роботу.

Генк Муді

«Хтива Каліфорнія»

Друкарська машинка, олдскульний «Порше», витриманий віскі – Генк Муді однозначно любить класику. Тому і не дивно, що герой Девіда Духовни слухає улюблену музику (звісно, це переважно старі рок-гіти) на вінілах. Часом це призводить до курйозних випадків – в одному з епізодів серіалу чергова пасія краде в Генка його гітару Les Paul та декілька улюблених платівок письменника. Ну що ж, добре, що вона принаймні не забрала його програвач Volvere. До речі, це сам Девід Духовни наполіг на тому, що в його героя має бути така модель програвача для платівок.

Аудіосистема у Генка аж ніяк не гірша за програвач. У деяких серіях можна помітити цілу стійку топової техніки Krell — від підсилювача до CD-плеєра.

Коментар засновника Vinyla Юрія Каленюка

Ви знали, що у Девіда Духовни є свій альбом на вінілі? Він лімітований, але мені пощастило отримати в подарунок одну копію. Чудовий атмосферний саунд — послухайте!

Щодо апаратури: цікаво скільки бренд AVID відвалив за такий явний продакт плейсмент, але за героя Генка не соромно. Один лише програвач коштує близько 5 тис фунтів стерлінгів. Але щоб розкрити його потенціал, потрібно витратити на підсилювачі, акустику та комутацію мало не ціну старенького Porsche. Гадаю, я краще обрав би собі авто. 

Меган Дрейпер

«Божевільні»

Пам’ятаєте, ми казали що поява у кадрі програвача відразу натякає на те, що наш герой – романтик, який трохи сумує за минулим? Часом все навпаки – в історичних картинах вініли можуть сприйматися як символ чогось кардинального нового, молодіжного та сміливого. Наприклад, у «Божевільних» Дон Дрейпер отримує від своєї молодої та дуже модної дружини Меган платівку Revolver «бітлів» та намагається зрозуміти, що ж саме люди її покоління бачать у творчості ліверпульських музикантів. Зрештою, Дон так і не розуміє цінність революційного альбому, тож попри усю любов до цього героя, ми б краще поговорили про музику з його дружиною. До речі, ось цікавий факт – творці серіалу свого часу заплатили рекордні $250,000 за права використати пісню Tomorrow Never Knows.

Фанати «Божевільних» досі не можуть з’ясувати, яка ж саме модель програвача була у подружжя Дрейперів, зате у 2015 році якийсь щасливчик придбав на аукціоні програвач General Electric 300, яким користувалась Пеггі Олсон.

Коментар засновника Vinyla Юрія Каленюка

Портативний програвач-валіза, з яким можуть проасоціюватися сучасні пластикові Crosley (та багато інших подібних брендів). Але на останніх деякі платівки навіть неможливо прослухати. Тому головний мій меседж в тому, що не намагайтеся відтворити атмосферу «Божевільних» за допомогою інстаграм-програвачів «все в одному». Це будуть дарма витрачені кошти та велика вірогідність того, що до вінілової культури ви вже більше не повернетесь.

Гарві Спектр

«Форс-мажори»

Не варто з ним судитися і не варто чіпати його колекцію платівок! Гарві Спектр не лише юрист, який подарував марні надії сотням першокурсникам-правникам, але й фанат вінілу, вражаюча колекція яких прикрашає його офіс. Фанати складають плейлисти з композицій, які персонаж програвав у кадрі та довгий час намагалися з’ясувати, скільки ж саме платівок стоїть на полицях. В результаті ілюзію знищив один з членів знімальної групи «Форс-мажорів». Виявляється, усе, що ми бачимо на екрані — лише конверти, у жодному з яких немає вінілу.

Зате програвач Pro-ject RPM 1.3 Genie, яким користується Гарві, цілком справжній. Що цікаво, у пілотному епізоді в кабінеті Спектра можна було побачити іншу модель — елітний VPI Aries 3. Одним лише програвачем герой не обходиться, адже в офісі можна помітити чимало аудіотехніки, серед якої вирізняється ламповий підсилювач PrimaLuna ProLogue Integrated та цілком демократичні (за ціною) колонки Klipsch.

Коментар засновника Vinyla Юрія Каленюка

Один з найдорожчих юристів Нью-Йорку не повинен слухати свою колекцію оригінальних записів на бюджетних Pro-Ject та Klipsch. Я чудово ставлюсь до цих брендів, ми постійно їх продаємо в Vinyla та обрали подібні моделі для свого магазину, але ми, поки що, не на рівні юридичної компанії «Пірсон Гардман».

У мене дві теорії, як замість шанованих аудіофілами брендів VPI та PrimaLuna в першій серії, далі в кадрі ми бачимо Pro-Ject та Klipsch.

Можливо, бренди VPI та PrimaLuna не повірили в серіал та попросили не асоціювати їх зі студентами, що полюбляють марихуану, або…

Враховуючи, що аудиторія першого сезону лише за офіційними даними була більше шести мільйонів, маркетологи Pro-Ject та Klipsch проявили неабияку ініціативу та майстерність, щоб надалі їх продукти стали вибором такої успішної людини, як великий Гарві Спектр.

матеріал створено за підтримки

ПОДІЛИТИСЯ:

Facebook
Twitter
Telegram

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: