Мітчелли проти Залізного велетня
Шлях мультфільму «Щось не так з Роном» на великі екрани був не надто простим. 12 жовтня 2017 року стало відомо про те, що кінокомпанія 20th Century Fox підписала багаторічний контракт з новоствореною британською анімаційною студією Locksmith Animation. Він передбачав, що кожні рік-півтора Fox випускатимуть новий мультфільм цієї студії. І першим їхнім проєктом мав стати якраз «Щось не так з Роном».
14 грудня 2017 компанія Disney оголосила про те, що збирається купити кінокомпанію 20th Century Fox. І коли в березні 2019 року злиття компаній нарешті завершилось, мультфільм опинився в незручній ситуації. З одного боку, у Disney є дві власні анімаційні студії (Pixar і Walt Disney Animation), найбільші у світі, і третя їм не потрібна. Тож контракт з Locksmith Animation було анульовано, і наступні мультфільми студія робитиме для Warner Bros. З другого боку, за два роки виробництва було зроблено надто багато, щоб просто так викинути мультфільм з прокатного графіку. Тому анімація усе-таки вийшла на екрани, але дещо безхазяйною і, найголовніше, безликою.
«Щось не так з Роном» розповідає про світ, у якому корпорація Bubble (місцевий аналог Apple) розробляє нову технологію — бабл-бота, або ж просто бі-бота. Його мета — проаналізувати вподобання дитини та знайти їй ідеального друга чи подругу. Іграшка стає хітом, і невдовзі кожен школяр може похизуватися власним бі-ботом. Крім Барні, нашого головного героя. Він живе з батьком і бабусею, які заохочують його знаходити друзів класичним, «аналоговим» шляхом. Проте це важко зробити, коли ти єдиний, хто не живе в мережі. Усе змінюється, коли Барні нарешті отримує заповітну іграшку. Щоправда, дещо браковану.
- Оригінальна назва
- Ron's Gone Wrong
- Тривалість
- 106 хв
- Прем’єра
- 14 Жовтня 2021
- Жанр
- Анімація
- Режисер
- Сара Сміт
- Актори
- Джейк Ділан Ґрейзер, Зак Галіфіанакіс, Олівія Коулман
Головний недолік картини в тому, що «Щось не так з Роном» майже не використовує потенціал, який дає творцям анімація.
Утім, і вторинність історії, і візуальну невиразність можна було б компенсувати жартами. Зрештою, сценаристи стрічки Пітер Бейнем і Сара Сміт походять саме з комедій. Перший працював над обома «Боратами», друга співпрацювала з Армандо Іануччі, і обоє написали різдвяний мультфільм Aardman «Секретна служба Санта-Клауса» (в оригіналі Arthur Christmas). Але у «Щось не так з Роном» мало як візуальних ґеґів, так і просто жартів. Замість вас сміються персонажі, причому настільки часто, що навіть стає шкода акторів, які їх дублювали. Певно, важко стільки реготати перед мікрофоном у порожній кімнаті.
Без яскравої анімації, виразного стилю чи вдалих жартів мультфільм просто тягнеться за сюжетом від однієї події до іншої, сподіваючись, що вас емоційно зачепить дружба хлопчика-аутсайдера з поламаним роботом. І тут уже все залежить винятково від вас. Якщо ця історія знайде відгук у вашій душі, то вам чи вашій дитині буде легше заплющити очі на численні недоліки стрічки. Якщо ж ні, то вам доведеться довго й терпляче чекати неминучого й очевидного кінця, хоробро витримуючи всі відверто маніпулятивні емоційні моменти картини.
+ дизайн бі-ботів
— вторинний сюжет
— невиразна картинка
— брак якісних жартів