Мітчелли проти Залізного велетня

Шлях мультфільму «Щось не так з Роном» на великі екрани був не надто простим. 12 жовтня 2017 року стало відомо про те, що кінокомпанія 20th Century Fox підписала багаторічний контракт з новоствореною британською анімаційною студією Locksmith Animation. Він передбачав, що кожні рік-півтора Fox випускатимуть новий мультфільм цієї студії. І першим їхнім проєктом мав стати якраз «Щось не так з Роном».

14 грудня 2017 компанія Disney оголосила про те, що збирається купити кінокомпанію 20th Century Fox. І коли в березні 2019 року злиття компаній нарешті завершилось, мультфільм опинився в незручній ситуації. З одного боку, у Disney є дві власні анімаційні студії (Pixar і Walt Disney Animation), найбільші у світі, і третя їм не потрібна. Тож контракт з Locksmith Animation було анульовано, і наступні мультфільми студія робитиме для Warner Bros. З другого боку, за два роки виробництва було зроблено надто багато, щоб просто так викинути мультфільм з прокатного графіку. Тому анімація усе-таки вийшла на екрани, але дещо безхазяйною і, найголовніше, безликою.

«Щось не так з Роном» розповідає про світ, у якому корпорація Bubble (місцевий аналог Apple) розробляє нову технологію — бабл-бота, або ж просто бі-бота. Його мета — проаналізувати вподобання дитини та знайти їй ідеального друга чи подругу. Іграшка стає хітом, і невдовзі кожен школяр може похизуватися власним бі-ботом. Крім Барні, нашого головного героя. Він живе з батьком і бабусею, які заохочують його знаходити друзів класичним, «аналоговим» шляхом. Проте це важко зробити, коли ти єдиний, хто не живе в мережі. Усе змінюється, коли Барні нарешті отримує заповітну іграшку. Щоправда, дещо браковану.

Оригінальна назва
Ron's Gone Wrong
Тривалість
106 хв
Прем’єра
14 Жовтня 2021
Жанр
Анімація
Режисер
Сара Сміт
Актори
Джейк Ділан Ґрейзер, Зак Галіфіанакіс, Олівія Коулман

Головний недолік картини в тому, що «Щось не так з Роном» майже не використовує потенціал, який дає творцям анімація.

Уже з перших хвилин стрічка розкриває всі свої карти — перед нами історія про те, що не можна покладатися в усьому на технології, і що справжні стосунки будуються в реальному житті. Словом, ідея не нова. Причому настільки не нова, що навіть цього року ми вже бачили мультфільм на ту саму тематику. Але якщо «Мітчелли проти машин» дивували стилем, шаленим темпом і здоровим зарядом безумства, то «Щось не так з Роном» розказує свою історію прозаїчно, неквапливо і банально.Причому «Мітчелли проти машин» — не єдиний мультфільм, який спадає на думку під час перегляду. Історія про хлопчика-аутсайдера, який знаходить не-людського друга, з яким йому спілкуватися легше, ніж з однолітками, була розказана набагато цікавіше і в «Залізному велетні», і в «Супер шістці». І в обох цих випадках історія була запакована у набагато привабливішу обгортку: у декорації провінційної Америки 50-х років або футуристичного Сан-Франсокіо. Тут же ми бачимо звичайну школу, звичайних дітей. Єдина більш-менш цікава візуальна знахідка мультфільму — дизайн бі-ботів, які змінюють колір залежно від інтересів власника. Але безсоромна реклама інтелектуальної власності Disney (найулюбленіші «скіни» дітей у цьому світі — це герої Marvel і «Зоряних війн») залишає неприємний присмак навіть від цієї ідеї.Проте головний недолік картини в тому, що «Щось не так з Роном» майже не використовує потенціал, який дає творцям анімація. Його запросто можна перезняти як ігровий фільм з CGI-роботом, і це геть нічого не змінить. У 2021 році, коли «Мітчелли проти машин», «Вовча ватага», «Душа», «Лего фільм» та «Людина-павук: Навколо всесвіту» роблять усе, щоб розширити кордони анімації й запропонувати глядачу щось нове, такий підхід видається просто-таки застарілим.

Утім, і вторинність історії, і візуальну невиразність можна було б компенсувати жартами. Зрештою, сценаристи стрічки Пітер Бейнем і Сара Сміт походять саме з комедій. Перший працював над обома «Боратами», друга співпрацювала з Армандо Іануччі, і обоє написали різдвяний мультфільм Aardman «Секретна служба Санта-Клауса» (в оригіналі Arthur Christmas). Але у «Щось не так з Роном» мало як візуальних ґеґів, так і просто жартів. Замість вас сміються персонажі, причому настільки часто, що навіть стає шкода акторів, які їх дублювали. Певно, важко стільки реготати перед мікрофоном у порожній кімнаті.

Без яскравої анімації, виразного стилю чи вдалих жартів мультфільм просто тягнеться за сюжетом від однієї події до іншої, сподіваючись, що вас емоційно зачепить дружба хлопчика-аутсайдера з поламаним роботом. І тут уже все залежить винятково від вас. Якщо ця історія знайде відгук у вашій душі, то вам чи вашій дитині буде легше заплющити очі на численні недоліки стрічки. Якщо ж ні, то вам доведеться довго й терпляче чекати неминучого й очевидного кінця, хоробро витримуючи всі відверто маніпулятивні емоційні моменти картини.

Плюси

+ дизайн бі-ботів

Мінуси

— вторинний сюжет
— невиразна картинка
— брак якісних жартів

Оцінка

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: