Епізод 2: «Каер Моррен»
Каер Моррен — легендарна фортеця, де виховують відьмаків. І єдине місце, де Ґеральт може бути впевненим у безпеці Цірілли. Там ми вперше в серіалі бачимо Весеміра, наставника Ґеральта. Втім, якщо ви пильно стежите за всесвітом «Відьмака» на Netflix, то напевно знаєте, що цей персонаж уже зʼявлявся на стримінгу у власному повнометражному аніме під назвою «Кошмар вовка».
Однак Каер Моррен виявляється не настільки безпечним, як це уявляв Ґеральт. Молодий відьмак Ескель прибуває на зимівлю останнім після тривалого двобою з лєшим, якого він після шести годин битви так і не зміг убити. Виявляється, що міфічна істота (з очевидним словʼянським походженням) не просто вижила, а ще й заразила Ескеля, який в кінці серії сам перетворюється на лєшого. Щоб урятувати життя Весеміра, якого починає душити обернений Ескель, Ґеральту доводиться вбити брата по зброї.
Єннефер тим часом потрапляє у полон до ельфів, які намагаються відшукати ключі до повернення Дол Блатанни — ельфійської території Континенту, звідки люди витіснили корінне населення. Тут нас знайомлять з іще одним важливим для саги персонажем — королевою ельфів Франческою. Як виявляється, вона замінила Філавандреля на посаді ватажка вимираючих ельфів.
Поки Ґеральт бʼється з лєшим, Єннефер, Франческа та Фрінґілла навідуються в гості до іншого персонажа, а точніше, персонажки словʼянської міфології. А саме до Баби-Яги. Так, її імʼя в серії ніхто не називає, але ж ми всі прекрасно знаємо, хто саме живе у хатинці без вікон і дверей, яку треба просити повернутися до себе передом, а до лісу задом. Як і в першій серії сезону, для зображення чудовиська режисер Стівен Серджик використовує цікавий монтаж. Якщо брукса рухалася ривками, ніби у прискореній перемотці, то Баба-Яга не тільки змінює свій вигляд для різних героїнь, але й постійно сіпається, ніби хтось швидко перемотує плівку вперед-назад.
Результатом візиту трьох чаклунок до загадкової хатинки стає союз між ельфами та Нільфґардською імперією. Перші отримують власну землю, Ксінтрію (відому людям як королівство Цінтра), а другі — поповнення армії після численних втрат під Содденом.